NA PLAŻY WŚRÓD OLEANDRÓW RTINA - TURKUSOWA WODA I CZYSTE PLAŻE W CHORWACJI

Rtina to urokliwa miejscowość położona na trasie łączącej wyspę Pag z Zadarem. Nasze serce podbiła dlatego, że na miejscu zaznaliśmy spokoju, którego na większych plażach w Chorwacji, ciężko zaznać. Tu, oprócz cykad, napotkaliśmy błogą ciszę. Udało się nam również złapać cień pod kwitnącymi oleandrami, no i informacja dla posiadaczy psów:) Tu jest wyznaczona plaża dla turystów wypoczywających z czworonogami. Na więcej zdjęć i opisów, zapraszam do postu.
Rtina leży na południowym wybrzeży Chorwacji
Rtina to niewielka wieś. Zamieszkuje ją na stale ok. 450 osób, reszta to sezonowi turyści. Trafiliśmy w lipcu na taki czas, ze i tych drugich było wielu. Toteż plażą przypadła nam do gustu, bo można było się totalnie zrelaksować i wsłuchać w głośne cykady:)
Plaże wyjątkowo czyste. Oczywiście żwirkowe, więc bez butów do kąpieli się nie obędzie. Tuż obok, z jednej strony trafiliśmy na niewielką marinę z mniejszymi łodziami, otoczoną głazami, z drugiej na plażę dla psów. 
Woda, choć wyjątkowo zimna, ze względu na prądy morskie, była mocno turkusowa i zachęcała do aktywności. W tym roku popularne były SUP'y. Z ciekawością przyglądałam się, jak można eksplorować okolice nabrzeża bez konieczności używania silnika:)
Rtina znajduje się 26 km na północ od historycznego miasta Zadar
Cudowne oleandry na samej plaży, gdzie udało się złapać cień:)
Noclegi Rtina Chorwacja - apartamenty i kwatery prywatne Rtina

Rtina, Północna Dalmacja, Chorwacja
Rtina leży w bliskiej odległości od Zadaru i wyspy Pag. To dobre miejsce docelowe, aby zwiedzać okolicę. Jeśli bym miała polecić to obowiązkowo stąd można pojechać do pobliskiej miejscowości Pag, którą opisywałam w tamtym roku KLIK. Po drodze będziecie światkami, w jaki sposób za pomocą parowania pozyskuje się sól z zasobów wody morskiej, Adriatyku, którą można kupić wlokalnych sklepach. 

Rtina – wieś w Chorwacji, w żupanii zadarskiej, w gminie Ražanac

plaże dla psów w Chorwacji, Rtina, zdjęcia
Dla poszukiwaczy totalnego odludzia, ciszy, spokoju Rtina będzie miejscem idealnym na wypoczynek. Jeśli znudzi się relaks na plaży, można eksplorować okolicę, bo jest co zwiedzać. Ot chociażby pobliski Zadar, czy Nin.

plaże dla psów w Chorwacji, Rtina, zdjęcia

oleandry na plaży, kamieniste plaże w Rtina

ZAPRASZAM TEŻ:

Komentarze

  1. Ależ tam pięknie,obiecujemy sobie z mężem że jak już wyjdziemy z remontów itp to pojedziemy na takie piękne wakacje z synkiem.To będzie magiczny czas :)

    OdpowiedzUsuń
  2. cóż za piękne widoki - chciałoby się tam być

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Masz jakieś pytanie? Zadaj je w komentarzu na blogu pod najnowszym postem (niezależnie od tematyki wpisu).
Jeśli nie uzyskałaś odpowiedzi, to ponów swoje zapytanie.
-----
Kontakt e-mail 1985ab@wp.pl